Záchranářský trénink - Zlonice - sutiny, slaňování se psem

18.01.2014 09:00

Sobotní ráno jsme se s Biemim rozjeli na náš další záchranářský trénink s Ivetou Soukupovou do Zlonic, kde nás čekalo plošné vyhledávání v polorozpadlém objektu a také, na to jsem se moc těšila, slaňování. 

Nejprve jsme měli vyhledávání v sutinách, musím říct, na to, že jsme nebyli asi měsíc v akci, se vedlo Bimičkovi moc dobře. Poprvé si malinko musel vzpomenout, co se od něj chce, ale pak už zapojil hlavu, nos a odvahu a hledal tety jako o život. jsem moc ráda, že Biemi neřeší prostředí, povrch, překážky, šero, tmu, prostě jede dokud nenajde. Je opravdu šikulka!

Když dorazil Honza a natáhl lanovku pro psy na předpřípravu a pak připravil lana na slaňování, mohlo se začít. 

Nejprve lezli lidičky bez pejsků, aby si to zkusili. na to, že sjem to ještě nikdy nezkoušela, to bylo super, že bych byla šikovná?! :)

Biemi si neprve vyzkoušel obleček na přepravu a povozil se na lanovce a pak jako jeden z mála si slaňování vyzkušel se mnou. 

Tvářil se odevzdaně, asi si myslel, co jsem si to na něj zase vymysella, ale byl statečný a i ocáskem občas zavrtěl. :) Dolů jsme se dostali bez problémů a přistání bylo bezpečné! 

Zvládli jsme to na jedničku, Biemi je prostě ÚŽASŇÁK!!!!